sk polscy adwokaci w chicago logo

JESTEŚMY, ABY CI POMÓC!

SKORZYSTAJ Z NASZEJ POMOCY PRAWNEJ

Wyślij Wiadomość

Prawo karne i ruchu drogowego

kierowca zatrzymany przez policjanta

DUI – jazda pod wpływem środków odurzających

Prawo drogowe stanu Illinois bardzo poważnie traktuje kwestie prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu lub środków odurzających (Driving Under Influence). Niezależnie od tego, czy zostałeś zatrzymany pod zarzutem DUI po raz pierwszy, czy jest to kolejna taka sytuacja, grozi ci zawieszenie prawa jazdy na okres od trzech miesięcy do nawet dwóch lat. W takim wypadku, należy bezzwłocznie zwrócić się do profesjonalisty,  polski adwokat chicago z KS Law Group, LLC,  złoży wniosek do Wydziału Pojazdów Mechanicznych (DMV) o przywrócenie uprawnień. Gdyby to rozwiązanie nie odniosło skutku, może on jeszcze wystąpić do sądu o pozwolenie na prowadzenie pojazdu w okresie zawieszenia uprawnień. Należy pamiętać, że druga opcja może wchodzić w grę, jedynie w sytuacji, gdy jazda pod wpływem alkoholu miała miejsce po raz pierwszy. Jeżeli byłeś już wcześniej zatrzymywany pod zarzutem DUI musisz się także liczyć z tym, że trzecia recydywa nie będzie już potraktowana, jako wykroczenie, wymagające dozoru sądowego, ale jak przestępstwo, zagrożone karą do roku więzienia i koniecznością pokrycia kosztów sądowych do wysokości $2,500.

Jak się zachować w przypadku zatrzymania?

Aby zminimalizować negatywne skutki zatrzymania pod zarzutem prowadzenia pod wpływem alkoholu lub środków odurzających, warto przestrzegać kilku podstawowych zasad. Jeżeli nie piłeś, stosuj się ściśle do wytycznych policjantów. Natomiast, gdy spożyłeś choćby minimalną ilość alkoholu, postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami. Trzymaj prawo jazdy i dowód pod ręką, tak aby móc je
natychmiast okazać policji. (Nieuzasadniona) zwłoka może działać w sądzie na twoją niekorzyść i uniemożliwić odrzucenie oskarżenia o DUI. Równocześnie poinformuj policjantów o zaleceniu adwokata z KS Law Group, LLC, aby nie odpowiadać na pytania, dotyczące wypitego alkoholu, prędkości jazdy, itp. Poinformuj jednak o zażywanych lekach, zwłaszcza, gdy chorujesz na refluks lub cukrzycę. Nie zgadzaj nie na przeprowadzenie terenowego testu trzeźwości ani na badanie alkomatem. Lepszym rozwiązaniem jest badanie krwi. Musisz się jednak liczyć z tym, że odmowa testu terenowego będzie skutkować aresztowaniem, ale za to policja będzie miała mniej dowodów przeciwko tobie.

PRAWO KARNE I RUCHU DROGOWEGO
policja prawo adwokaci chcago

Jazda bez uprawnień i mandaty

Wiele wykroczeń drogowych, takich jak np. przekroczenie prędkości, niezapięte pasy, używanie telefonu w trakcie jazdy, czy wreszcie jazda bez uprawnień, może skutkować nałożeniem mandatu. W porównaniu z innymi karami – zawieszeniem prawa jazdy, czy pozbawianiem wolności – ta wydaje się być najmniej dotkliwa, jednak nawet ona może mieć liczne konsekwencje. Mandat odnotowany zostanie w kartotece prawa jazdy, co może być szczególnie dotkliwe dla zawodowych kierowców, zarówno na etapie szukania pracy, jak i później, np. w trakcie ustalania stawek ubezpieczenia. Ponadto nieuregulowany mandat skutkuje wpisem w kartotece kryminalnej. W takich sytuacjach warto zatem poszukać pomocy u adwokata z KS Law Group, LLC, zajmującego się prawem ruchu drogowego.

Pomoc adwokata w postępowaniu karnym

Niezależnie od tego, czy jesteś osobą poszkodowaną, czy sprawcą, wobec perspektywy postępowania karnego powinieneś jak najszybciej skontaktować się z adwokatem KS Law Group, LLC, specjalizującym się w prawie karnym. Im wcześniej poszukasz profesjonalnego wparcia tym lepiej, gdyż obecność prawnika może pomóc w zakończeniu sprawy już na etapie postępowania przygotowawczego. Specjalista od prawa karnego przyda się w wielu sytuacjach, zaczynając od prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu lub narkotyków (DUI), poprzez kradzieże w sklepie (tzw. kradzież detaliczna) i posiadanie narkotyków, po przemoc domową, czy pobicie.

adwokat polski chicago il

Inna sytuacja, w której warto zwrócić się do adwokata ds. karnych to zatarcie i zapieczętowanie wyroku. Wiele osób dowiaduje się o istnieniu takiej możliwości dopiero po napotkaniu trudności znalezieniu pracy, czy otrzymaniu pożyczki, których nie mieliby, gdyby nie wpis w kartotece kryminalnej. Oczywiście możliwość zatarcia dotyczy wykroczeń i drobnych przestępstw. Aby ustalić, czy twój przypadek będzie się kwalifikował i przeprowadzić taki proces, należy wrócić się doświadczonego adwokata zajmującego się prawem karnym.

Call US!