Dlaczego muszę powiadomić mojego ubezpieczyciela, jeśli nie zawiniłem?

Często nasi klienci pytają, dlaczego muszą powiadomić firmę ubezpieczeniową o wypadku samochodowym, skoro nie ponosili winy. Obawiają się, że powiadomienie ich firmy ubezpieczeniowej o kolizji podniesie ich stawki ubezpieczeniowe i wpłynie negatywnie na ich przyszłość. Nawet jeśli nie ponosisz winy za spowodowanie kolizji, istnieje kilka powodów, dla których powinieneś powiadomić swoją firmę ubezpieczeniową lub skorzystać z usług, które oferują adwokaci polscy w Chicago, by ułatwić Ci cały ten proces.

Twoja firma ubezpieczeniowa może wymagać powiadomienia ich o wypadku niezależnie od tego, czy zawiniłeś, czy nie. Różne firmy ubezpieczeniowe mają różne wymagania dotyczące zawiadomienia, w tym ramy czasowe, w których należy złożyć zawiadomienie oraz czy musi ono zostać złożone na piśmie. Jeśli nie zastosujesz się do wymagań firmy ubezpieczeniowej, mogą wystąpić negatywne konsekwencje, w tym rezygnacja z ubezpieczenia przez firmę ubezpieczeniową lub niemożność wniesienia roszczenia nieubezpieczonego lub niedoubezpieczonego.

Powinieneś powiadomić swoją firmę ubezpieczeniową o kolizji, jeśli drugi kierowca jest 1) nieubezpieczony lub 2) nieudoubezpieczony. Gdy drugi kierowca nie jest ubezpieczony, Twoja firma ubezpieczeniowa zapewni odszkodowanie za Twoje szkody w ramach polisy dla nieubezpieczonych kierowców. Jeśli drugi kierowca jest niedostatecznie ubezpieczony, co oznacza, że Twoje szkody przekraczają limity polisy, Twoja firma ubezpieczeniowa może wypłacić odszkodowanie za Twoje szkody, które przekraczają limity polisy sprawcy.

Aby wnieść roszczenie z tytułu nieubezpieczonego lub niedostatecznie ubezpieczonego kierowcy, należy podjąć pewne kroki. Oprócz zgłoszenia roszczenia do firmy ubezpieczeniowej, należy złożyć pisemne zawiadomienie, aby mieć możliwość wniesienia takiego roszczenia przeciwko firmie ubezpieczeniowej. Czasami mogą pojawić się problemy z ubezpieczeniem. Biorąc pod uwagę szczegóły techniczne związane z roszczeniami kierowców nieubezpieczonych i niedoubezpieczonych, ważne jest, aby od razu skonsultować się z doświadczonym prawnikiem.

Doświadczeni adwokaci w Chicago mogą pomóc w zidentyfikowaniu dostępnego ubezpieczenia dla nieubezpieczonych lub niedoubezpieczonych kierowców i pomóc w złożeniu roszczenia w firmie ubezpieczeniowej zgodnie z wymogami firmy. Ponadto polscy adwokaci Chicago będą w stanie pomóc Ci w kontakcie z firmą ubezpieczeniową.

Prawnicy w KS Law Group, LLC mają duże doświadczenie w pomaganiu klientom. Zachęcamy osoby, które zostały ranne w kolizji, do skontaktowania się z KS Law Group, LLC, aby dowiedzieć się, w jaki sposób nasza firma może im pomóc w załatwieniu roszczeń nieubezpieczonych i niedostatecznie ubezpieczonych kierowców.

Leave a Comment!*

Related Posts

Jakie są przepisy o…

Po tym, jak osoba została ranna w wypadku w Chicago, często odkłada w czasie złożenie pozwu. Jednak wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że istnieje limit czasowy na wniesienie pozwu…
Więcej

Czym zajmują się adwokaci…

Prawnicy zajmujący się obrażeniami ciała pomagają osobom fizycznym uzyskać odszkodowanie za szkody, takie jak koszty leczenia i utracone zarobki, gdy ucierpieli w wypadku. Obrażenia te mogą wystąpić, gdy czyjeś zaniedbanie…
Więcej
Call US!