Jakie są przepisy o przedawnieniu w sprawach dotyczących obrażeń ciała w Chicago?

Po tym, jak osoba została ranna w wypadku w Chicago, często odkłada w czasie złożenie pozwu. Jednak wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że istnieje limit czasowy na wniesienie pozwu o uszkodzenie ciała przeciwko stronie odpowiedzialnej. Termin ten nazywany jest przedawnieniem. Ponieważ stany różnią się pod względem przedawnienia, ważne jest, aby ludzie byli świadomi ograniczeń czasowych, przed którymi stoją. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, doświadczony adwokat wypadki Chicago z pewnością Ci pomoże.

Co to jest przedawnienie?

Przedawnienie to termin, w którym mamy prawo do wniesienia powództwa cywilnego. Przepisy o przedawnieniu różnią się w zależności od czasu popełnienia przestępstwa — na przykład wtargnięcie ma pięcioletni okres przedawnienia, podczas gdy pozew dotyczący naruszenia umowy ma dziesięcioletni okres przedawnienia. Chociaż dla wielu osób może to być irytujące, że obowiązuje przedawnienie, w wielu sytuacjach jest ono przydatne. Na przykład bez przedawnienia ludzie byliby zmuszani do składania zeznań na temat tego, jak pamiętają wypadek, który miał miejsce dziesiątki lat wcześniej.

Co to jest przedawnienie w stanie Illinois?

W stanie Illinois w większości przypadków okres przedawnienia roszczeń dotyczących obrażeń ciała wynosi dwa lata. Oznacza to, że osoba ma dwa lata od czasu wypadku na złożenie pozwu w sądzie stanu Illinois.

Jednak ważne jest, aby mieć świadomość, że w niektórych przypadkach istnieją krótsze i dłuższe okresy przedawnienia oraz istnieje wiele wymagań dotyczących złożenia pozwu o uszkodzenie ciała w Illinois. Wiele osób może mieć trudności, związane ze znajomością wszystkich przypadków. Z tego powodu ważne jest, aby jak najszybciej skontaktować się z doświadczonym prawnikiem. Polski adwokat Chicago z pewnością doradzi Ci w Twojej sprawie.

Adwokat Chicago jest w stanie ci pomóc!

Jeśli ty lub ktoś bliski został ranny w wypadku samochodowym w Chicago, skontaktuj się z prawnikami ds. obrażeń ciała w KS LAW GROUP, LLC. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w walce w imieniu ofiar wypadków samochodowych, nasi doświadczeni polscy adwokaci Chicago zapewnią, że Twój pozew zostanie złożony w odpowiednim terminie wraz z innymi wymogami w sądach stanu Illinois. Aby umówić się na bezpłatną wstępną konsultację, skontaktuj się z nami już dziś.

Leave a Comment!*

Related Posts

Dlaczego muszę powiadomić mojego…

Często nasi klienci pytają, dlaczego muszą powiadomić firmę ubezpieczeniową o wypadku samochodowym, skoro nie ponosili winy. Obawiają się, że powiadomienie ich firmy ubezpieczeniowej o kolizji podniesie ich stawki ubezpieczeniowe i…
Więcej

Czym zajmują się adwokaci…

Prawnicy zajmujący się obrażeniami ciała pomagają osobom fizycznym uzyskać odszkodowanie za szkody, takie jak koszty leczenia i utracone zarobki, gdy ucierpieli w wypadku. Obrażenia te mogą wystąpić, gdy czyjeś zaniedbanie…
Więcej
Call US!