Co robić po drobnym wypadku samochodowym?

Jeśli ty i druga strona w drobnym wypadku samochodowym postanowiliście nie odjeżdżać z miejsca zdarzenia, prawdopodobnie zdecydowałeś zgłosić sprawę na policję. Jeśli doszło do uszkodzenia twojego lub obu samochodów, być może zastanawiałeś się, który uczestnik wypadku był winny zdarzenia i finalnie oboje zdecydowaliście się złożyć wniosek w swoich firmach ubezpieczeniowych. Twoja firma ubezpieczeniowa mogła stwierdzić, że to druga strona ponosi winę, ale ich firma najpierw zaproponowała ci ugodę. Zgodziłeś się na ugodę, ponieważ wydawało się to najłatwiejsze do zrobienia i umożliwiłoby szybsze naprawienie samochodu.

W przypadku nawet drobnego wypadku samochodowego przed podpisaniem jakiejkolwiek ugody pomocne może być porozmawianie z doświadczonym prawnikiem ds. obrażeń ciała. Polscy adwokaci w Chicago mogą doradzić Ci, czy warto założyć sprawę i jakiej kwoty odszkodowania możesz oczekiwać za odniesione obrażenia.

Ale zanim przejdziesz dalej, pamiętaj o tych rzeczach, których powinno unikać się po wypadku samochodowym:

Opuszczenie miejsca wypadku samochodowego bez zgłoszenia tego policji to poważny błąd. Raport policyjny zostanie wykorzystany w sprawie dotyczącej drobnego wypadku samochodowego, aby pomóc sędziemu przyznać powodowi odpowiednie odszkodowanie.

Upewnij się, że zebrałeś jak najwięcej dowodów na miejscu wypadku. Najlepiej jest zdobyć jak najwięcej relacji naocznych świadków i zrobić zdjęcia sceny przed przejściem dalej. Twój prawnik zajmujący się wypadkami samochodowymi posortuje, co jest wartościowe, a to co uzna za niepotrzebne – oddali.

Jeśli uczestniczysz w wypadku samochodowym, nie przyznawaj się do winy. Ze swojego punktu widzenia nie możesz stwierdzić, kto może być winny i nie jesteś odpowiedzialny za ustalanie, kto jest winny lub czym jest przewinienie. Zamiast tego pozwól aby Twój polski adwokat Chicago i policja ustalili, kto może być winny i czym jest przewinienie.

Ważne jest, aby skontaktować się z lekarzem, gdy tylko poczujesz lub dostrzeżesz obrażenia po wypadku samochodowym. Jeśli tego nie zrobisz, może być trudniej przypisać te obrażenia do wypadku i utrudnić otrzymanie odszkodowania za poniesione szkody.

Przeglądanie raportu policyjnego: Powinieneś dokładnie przejrzeć raport policyjny, aby upewnić się, że zawarte w nim fakty są prawidłowe i że się z nimi zgadzasz. Jeśli się z nimi nie zgadzasz, postaraj się natychmiast przedstawić swoje obawy, aby można było wprowadzić zmiany przed podpisaniem umowy.

Ze wszystkich powodów wymienionych powyżej, natychmiastowe zatrudnienie prawnika zajmującego się wypadkami samochodowymi może pomóc w zapewnieniu ochrony Twoich praw.

Jeśli potrzebne Ci doradztwo prawne Chicago, kancelaria KS LAW GROUP, LLC służy pomocą.

Leave a Comment!*

Related Posts

Jakie są przepisy o…

Po tym, jak osoba została ranna w wypadku w Chicago, często odkłada w czasie złożenie pozwu. Jednak wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że istnieje limit czasowy na wniesienie pozwu…
Więcej

Dlaczego muszę powiadomić mojego…

Często nasi klienci pytają, dlaczego muszą powiadomić firmę ubezpieczeniową o wypadku samochodowym, skoro nie ponosili winy. Obawiają się, że powiadomienie ich firmy ubezpieczeniowej o kolizji podniesie ich stawki ubezpieczeniowe i…
Więcej

Czym zajmują się adwokaci…

Prawnicy zajmujący się obrażeniami ciała pomagają osobom fizycznym uzyskać odszkodowanie za szkody, takie jak koszty leczenia i utracone zarobki, gdy ucierpieli w wypadku. Obrażenia te mogą wystąpić, gdy czyjeś zaniedbanie…
Więcej
Call US!