Kiedy otrzymam odszkodowanie pracownicze? 

Jeśli złożyłeś wniosek o świadczenia pracownicze z tytułu odszkodowań po wypadku w miejscu pracy, możesz się zastanawiać: „Ile dni będę czekać za wypłatą odszkodowania dla pracowników?”
Radzenie sobie z bolesnym urazem wynikającym z pracy jest wystarczająco stresujące, ale dodatkowa niepewność procesu dochodzenia roszczeń może być jeszcze bardziej frustrująca.

Ile będę czekał za odszkodowaniem pracowniczym?
Harmonogram roszczenia o odszkodowanie dla konkretnego pracownika zależy od kilku czynników. Ogólnie oczekuje się, że natychmiast powiadomisz pracodawcę o urazie, a pracodawca musi powiadomić swojego ubezpieczyciela w ciągu pięciu dni od otrzymania zawiadomienia.
Po złożeniu wniosku przewoźnik ma 60 dni od daty powiadomienia pracodawcy na przyjęcie lub odrzucenie wniosku na piśmie. Jeśli nie otrzymasz pisemnego zawiadomienia o akceptacji lub odmowie w ciągu 60 dni, zgłoś się do zaufanego adwokata. Adwokaci w Chicago pomogą ci od razu w takiej sytuacji.

Kiedy otrzymam świadczenia medyczne?
Jeśli Twoje roszczenie zostanie zaakceptowane, ubezpieczyciel powinien natychmiast zacząć płacić za Twoją opiekę medyczną. Aby uzyskać zwrot kosztów leczenia, należy złożyć pisemny wniosek wraz z kopiami rachunków za leczenie lub związanych z nimi rachunków. Rachunki medyczne nie są pokrywane przed przyjęciem roszczenia.
Należy pamiętać, że ubezpieczyciele płacą tylko za rachunki medyczne, które wynikają z warunków, za które przyjęli pisemną odpowiedzialność. Jeśli chcesz ubiegać się o świadczenia medyczne z powodu nowych lub dodatkowych schorzeń, musisz złożyć kolejny pisemny wniosek do ubezpieczyciela i poczekać kolejne 60 dni na rozstrzygnięcie.

Kiedy wypłacone będą świadczenia niemedyczne?
Zakładając, że roszczenie o odszkodowanie pracownika zostało zaakceptowane, masz prawo do utraconych świadczeń płacowych tylko wtedy, gdy opuściłeś więcej niż trzy dni pracy z powodu odniesionych obrażeń. Ponadto nie otrzymasz wynagrodzenia za pierwsze trzy dni nieobecności w pracy, chyba że:
1.      Zostałeś przyjęty do szpitala w ciągu pierwszych 14 dni od początku niepełnosprawności; lub
2.      Nie jesteś w stanie pracować przez co najmniej 14 kolejnych dni z powodu niepełnosprawności.
Firma ubezpieczeniowa musi dostarczyć Ci czek na świadczenia z tytułu utraty wynagrodzenia w ciągu 14 dni od otrzymania zaświadczenia lekarskiego potwierdzającego Twoją nieobecność w pracy.

Dlaczego roszczenia odszkodowawcze dla pracowników trwają tak długo?
Istnieje niezliczona ilość powodów, dla których roszczenie o odszkodowanie dla poszczególnych pracowników może być opóźnione. Obawa przed oszustwami zaowocowała dużą ilością biurokratycznej biurokracji, w którą mogą wplątać się poszkodowani pracownicy, a złożoność procesu składania wniosków stwarza wiele możliwości błędów i niepowodzeń. Inne częste przyczyny spowolnienia roszczeń to opóźnienia w raportowaniu medycznym, niedobór personelu firm ubezpieczeniowych i niechęć ubezpieczycieli do płacenia.

Doświadczeni adwokaci w Chicago pomogą tobie już dzisiaj!
Jeśli zostałeś ranny w wypadku przy pracy w Chicago, skontaktuj się z nami online lub zadzwoń do KS Law Group już dziś. Nasz adwokat Chicago ds. odszkodowań pracowniczych może odpowiedzieć na Twoje pytania i przeanalizować Twoją sprawę podczas wstępnej sesji konsultacyjnej.

Leave a Comment!*

Related Posts

Adwokat Chicago, IL –…

Istnieje wiele powodów, dla których powinieneś zatrudnić adwokata w Chicago, jeśli napotkasz jakikolwiek problem prawny. Poniżej znajdziesz niektóre z ważniejszych przesłanek. 1. Prawo jest skomplikowane Prawo tworzone jest przez osoby,…
Więcej

Na co warto zwróci…

Każdy kto spotyka się z problemami prawnymi chciałby, żeby reprezentował go jak najbardziej wykwalifikowany adwokat będący specjalistą w konkretnej dziedzinie. Właśnie od kwalifikacji adwokata zależy w dużym stopniu czy nasza…
Więcej
Call US!