Różnica między rozkojarzonym kierowcą a pijanym kierowcą. Co jest bardziej niebezpieczne?

W USA co roku dochodzi do średnio 6 milionów wypadków samochodowych. Nieodpowiedzialne prowadzenie pojazdu zostało uznane za główną przyczynę wypadków samochodowych, razem z kierowaniem pod wpływem alkoholu i rozproszeniem uwagi.

Kim jest rozkojarzony kierowca?

Jazda to czynność, która wymaga pełnej uwagi kierowcy. Wszelkie działania, związane lub niezwiązane z aktem prowadzenia pojazdu, które odciągają tę uwagę od drogi, są uważane za rozproszoną jazdę. Takie czynności, jak jedzenie, picie, wysyłanie textów, rozmawianie przez telefon lub ustawianie GPS są uważane za rozproszenie uwagi i należy ich unikać podczas jazdy.

Typy rozkojarzonych kierowców

Jazda to aktywność, która wymaga trzech rzeczy: dłonie kierowcy za kierownicą, jego oczy na drodze i jego umysł skupiony na drodze. Wszystkie trzy muszą być obecne przez cały czas, aby uzyskać pełne bezpieczeństwo. Wszystko, co powstrzymuje kierowcę przed jednym z trzech, jest uważane za rozproszenie.

Ręczne rozproszenia. Wszystko, co powstrzymuje kierowcę przed położeniem obu rąk na kierownicy; Należą do nich SMS -y, chwytanie czegoś ze schowka lub obsługa radia.

Wizualne rozproszenia. Wszystko, co odwraca wzrok kierowcy od drogi; może to być wszystko, od systemów GPS lub przychodzącego tekstu po nadmiernie rozpraszające billboardy.

Rozproszenia poznawcze. Wszystko, co powstrzymuje kierowcę przed skupieniem się na prowadzeniu pojazdu; Próba zapamiętania listy zakupów, stres emocjonalny i rozmowy z kimś w pojeździe są uważane za rozproszenie poznawcze.

Czym jest pijana jazda?

Pijana jazda to prowadzenie samochodu po spożyciu dużych ilości alkoholu. Jest bardziej znany jako jazda pod wpływem (DUI) lub prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu (DWI). Prawny limit zawartości alkoholu we krwi (BAC) w Stanach Zjednoczonych wynosi 0,08%. Poziomy BAC w ramach prawnego limitu są zgodne z prawem, chociaż nadal mogą prowadzić do upośledzonej zdolności prowadzenia, powodując różnorodne szkodliwe sytuacje.

Ryzyka związane z pijaną jazdą

Alkohol poważnie upośledza zdolność jednostki do prowadzenia pojazdu silnikowego. W miarę spożywania alkoholu kierowca ma wpływ w określony sposób, wpływając na ich zdolność do prowadzenia. Alkohol może:

  1. Spowalnia funkcje wizualne;
  2. Powodować trudności z omijaniem niebezpieczeństw na drodze;
  3. Zmniejszyć koordynację mięśni;
  4. Skrócić czas reakcji;
  5. Zmniejszyć zdolność koncentracji;
  6. Zmniejsza zdolność jednostki do kontrolowania pojazdu.

Czy rozproszony kierowca jest gorszy niż pijany kierowca?

Alkohol poważnie upośledza zdolność kierowcy do obsługi pojazdu silnikowego. Z biegiem lat to poważne upośledzenie twierdziło, że o wiele za dużo życia i spowodowało zbyt duże szkody majątkowe. W celu powstrzymania pijanych kierowców przed większą liczbą wypadków, nałożono surowsze przepisy, co spowodowało mniej incydentów z udziałem pijanych kierowców. Tymczasem liczba wypadków spowodowana przez rozproszonych kierowców wzrasta. Jeżeli brałeś udział w takim wypadku i potrzebujesz pomocy, nasz adwokat Chicago jest gotów, aby rozpocząć współprace.

Leave a Comment!*

Related Posts

Jakie są przepisy o…

Po tym, jak osoba została ranna w wypadku w Chicago, często odkłada w czasie złożenie pozwu. Jednak wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że istnieje limit czasowy na wniesienie pozwu…
Więcej

Dlaczego muszę powiadomić mojego…

Często nasi klienci pytają, dlaczego muszą powiadomić firmę ubezpieczeniową o wypadku samochodowym, skoro nie ponosili winy. Obawiają się, że powiadomienie ich firmy ubezpieczeniowej o kolizji podniesie ich stawki ubezpieczeniowe i…
Więcej

Czym zajmują się adwokaci…

Prawnicy zajmujący się obrażeniami ciała pomagają osobom fizycznym uzyskać odszkodowanie za szkody, takie jak koszty leczenia i utracone zarobki, gdy ucierpieli w wypadku. Obrażenia te mogą wystąpić, gdy czyjeś zaniedbanie…
Więcej
Call US!