Uległeś wypadkowi na budowie? i co dalej?

Wypadki na Budowie – Uległeś wypadkowi i co teraz?

Budowa to z pewnością miejsce, w którym wiele rzeczy dzieje się jednoczasowo – wystarczy chwila nieuwagi, by przydarzyło się nieszczęście. Oczywistym jest, że każdy z placów budowy ma nieco inną strukturę i jest inaczej zorganizowany, co nie zmienia jednak faktu, że różnego rodzaju zaniedbania wpływające na bezpieczeństwo pracownika mogą pojawić się wszędzie. Najczęstsze rodzaje wypadków dotyczą przede wszystkim tych z użyciem maszyn napędzanych silnikami, gdzie przekazana zostaje duża energia mogąca spowodować znaczące obrażenia. Kolejna grupa to wypadki będące konsekwencją pracy z użyciem materiałów takich jak dźwigi czy bloki betonowe oraz związane z narażeniem na potencjalnie szkodliwą chemię (impregnaty, farby rozpuszczalniki). Nie można pominąć także urazów odniesionych jako efekt zaniedbań ze strony pracodawcy, który zobowiązany jest do odpowiedniego zabezpieczenia placu budowy oraz regularnej konserwacji specjalistycznego sprzętu, z którego korzysta ekipa. Klasycznymi przykładami mogą tu być wpadnięcie w niezabezpieczony otwór, upadek z niedbale rozstawionego rusztowania czy szkoda doznana wskutek braku profesjonalnego sprzętu ochronnego. To tylko początek – przykłady można by wyliczać w nieskończoność. Od dawna wiadomo, że niejednokrotnie pracodawcy zaniedbują organizację stanowiska pracy – co z tym robić? Jak walczyć z niewłaściwym traktowaniem nas jako pracowników, którzy chcą pracować w bezpiecznych warunkach? To trudne pytania, a najważniejszym, które nasuwa się jako kolejne – co zrobić w sytuacji, gdy do wypadku już doszło?

Przede wszystkim, warto wiedzieć, że o odszkodowanie możemy starać się albo od naszego ubezpieczonego pracodawcy albo od podwykonawcy odpowiedzialnego za zaniedbanie skutkujące zaistniałym wypadkiem. W pierwszej sytuacji mowa o wypadkach objętych prawem o zasiłku pracowniczym,  w których to pracodawca jest bezpośrednio odpowiedzialny za poniesione szkody. W drugim przypadku, jak już to zostało wspomniane, to podwykonawca jest podmiotem, od którego domagamy się należytej rekompensaty. Już samo ustalenie osoby odpowiedzialnej za zaniedbanie na budowie jest często żmudnym procesem wymagającym pomocy adwokata w Chicago. Jak się okazuje, to jednak zaledwie początek piętrzących się trudności. 

Zarówno pracodawcy, jak i firmy ubezpieczeniowe zrobią wszystko, by pracownik zadowolił się jak najniższą sumą odszkodowania. Czy warto zgadzać się na pierwsze lepsze warunki? Stanowczo nie! To zdecydowanie moment na skontaktowanie się z adwokatem zajmującym się odszkodowaniami w Chicago. Jest on jedynym wiarygodnym źródłem, od którego możemy uzyskać specjalistyczną poradę dotyczącą naszej sytuacji. Często okazuje się, że należy nam się stanowczo wyższe odszkodowanie i sprawę należy skierować do sądu. W takiej sytuacji, adwokat wypadkowy w Chicago to nieodzowna pomoc nie tylko w kwestiach merytorycznych, ale też we wszystkich tych dotyczących koniecznych formalności. Jedno jest pewne – decydując się na wsparcie, możemy spać spokojnie, wiedząc, że sprawiedliwość jest po naszej stronie.

Leave a Comment!*

Related Posts

Jakie są przepisy o…

Po tym, jak osoba została ranna w wypadku w Chicago, często odkłada w czasie złożenie pozwu. Jednak wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że istnieje limit czasowy na wniesienie pozwu…
Więcej

Dlaczego muszę powiadomić mojego…

Często nasi klienci pytają, dlaczego muszą powiadomić firmę ubezpieczeniową o wypadku samochodowym, skoro nie ponosili winy. Obawiają się, że powiadomienie ich firmy ubezpieczeniowej o kolizji podniesie ich stawki ubezpieczeniowe i…
Więcej

Czym zajmują się adwokaci…

Prawnicy zajmujący się obrażeniami ciała pomagają osobom fizycznym uzyskać odszkodowanie za szkody, takie jak koszty leczenia i utracone zarobki, gdy ucierpieli w wypadku. Obrażenia te mogą wystąpić, gdy czyjeś zaniedbanie…
Więcej
Call US!