Wypadek na budowie a sprawa sądowa

WYPADEK NA BUDOWIE A SPRAWA SĄDOWA

Budownictwo to ogromny sektor zatrudniający tysiące osób w Chicago. Jak każda praca, tak i ta ma swoje plusy i minusy, należy jednak wziąć pod uwagę, że mówi się o niej jako o jednym z zajęć niosących największe ryzyko dla pracownika. O jakim ryzyku jest tu mowa? Niestety, często na placach budowy dochodzi do wypadków skutkujących trwałym uszczerbkiem na zdrowiu pracownika. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być co najmniej kilka: przede wszystkim to częsta praca na dużej wysokości i używanie specjalistycznego sprzętu, ale również brak zapewnienia odpowiednich zabezpieczeń, w tym odzieży ochronnej, przez pracodawcę. Kwestie związane z organizacją pracy w miejscu, w którym często spotyka się wiele ekip równocześnie, są odpowiednio regulowane, jednak nie zawsze osoba odpowiedzialna za ich kontrolę staje na wysokości swojego zadania. Co w momencie, gdy doszło już do wypadku? Warto wiedzieć, jak przedstawiają się kwestie dotyczące uzyskania odszkodowania w tej trudnej sytuacji. 

Należy mieć na uwadze, że w obecnych czasach generalny wykonawca najczęściej zatrudnia podwykonawców, którzy odpowiedzialni są za poszczególne zadania. Nasuwa się pytanie, czy to ważna informacja w kwestii roszczeń do odszkodowania? Zdecydowanie tak. Jeżeli za niedopatrzenie, w wyniku którego doznałeś uszczerbku na zdrowiu, odpowiedzialny był główny wykonawca, wtedy należy Ci się odszkodowanie z tytułu prawa o zasiłku pracowniczym. W sytuacji, gdy podmiotem odpowiedzialnym za niewłaściwe wykonanie danego zadania, np. ustawienie rusztowania jest podwykonawca, wówczas to od niego możesz domagać się odpowiedniej wysokości rekompensaty. 

Jak można się domyślać, dochodzenie swoich praw i roszczeń po wypadku na budowie nie jest prostym procesem. Sprawy ciągną się długimi miesiącami, a odpowiedzialność odbija się od kolejnych osób. Mimo, że poszkodowany pracownik często jest pod wielką presją (koszty leczenia, brak ubezpieczenia zdrowotnego, brak pracy w okresie rekonwalescencji), przyjmowanie pierwszych oferowanych warunków odszkodowania nie jest dobrą opcją. Aby rzeczywiście uzyskać to, co nam się należy, warto skontaktować się polskimi adwokatami w Chicago. Ich wiedza i doświadczenie zrobią swoje, dzięki czemu rekompensata, którą otrzymamy, będzie należycie wysoka.

Leave a Comment!*

Related Posts

Na co warto zwróci…

Każdy kto spotyka się z problemami prawnymi chciałby, żeby reprezentował go jak najbardziej wykwalifikowany adwokat będący specjalistą w konkretnej dziedzinie. Właśnie od kwalifikacji adwokata zależy w dużym stopniu czy nasza…
Więcej

Byłeś pasażerem w samochodzie,…

Niezależnie od tego, czy jesteś kierowcą, czy pasażerem, każde zaniedbanie może zostać pociągnięte do odpowiedzialności za doznane obrażenia w wyniku kolizji. Doświadczony adwokat w Chicago świadczący usługi prawne może pomóc…
Więcej
Call US!